Pozostałe tematy

Co jest w stanie zapewnić dermatologia estetyczna?

Wiele schorzeń może powodować pogorszenie wyglądu skóry. Jedną z dziedzin, która zajmuje się jej poprawą, jest dermatologia estetyczna. To szybko rozwijająca się dziedzina medycyny, której podstawowym celem jest skuteczne radzenie sobie z różnymi defektami skóry. Nawet obecnie jest ona w stanie zapewnić pacjentom duży zakres zabiegów. Skorzystać można z nich w gabinetach kosmetologicznych, a także klinikach medycyny estetycznej. Większa część zabiegów to takie, które są małoinwazyjne. Jednak coraz częściej stosowane nowoczesne technologie, pozwalają na wykonanie także tych bardziej skomplikowanych. Wówczas niezbędna bywa trwająca nawet kilka dni rekonwalescencja. 

Jakie zabiegi realizuje dermatologia estetyczna?

Medycyna estetyczna przy realizowaniu zabiegów dermatologicznych wykorzystuje szeroki zakres najnowszych technologii. To między innymi światło laserów, fale dźwiękowe, czy ultradźwięki. Wykonywane są także specjalistyczne peelingi chemiczne. Zaletą takich zabiegów jest przede wszystkim to, że są one bezpieczne. Wszelkie rodzaje ryzyka są minimalne. To spora przewaga nad bardziej ingerującymi w ciało zabiegami. Natomiast to, jakie efekty zabiegów będzie można uzyskać, zależy bezpośrednio od doboru zastosowanych metod przez wybranych specjalistów. Z jednej strony można w ten sposób ograniczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania konkretnego zabiegu, a z drugiej strony możliwe jest ich dopasowanie do indywidualnej sytuacji pacjenta.

Jak wybrać gabinet, w którym dostępna jest dermatologia estetyczna?

Decydując się na wybór miejsca, gdzie mają być przeprowadzone zabiegi medycyny estetycznej, trzeba postawić na takie, które mają odpowiednich specjalistów. Najlepsi mają certyfikaty, które potwierdzają kwalifikacje. Dobrze jest, gdy mają oni duże doświadczenie zawodowe. Lepszym rozwiązaniem jest postawienie na taką placówkę, która jest dobrze oceniana przez pacjentów. To gwarancja tego, że będzie można korzystać z usług, które będą realizowane na najwyższym poziomie jakości.