Pozostałe tematy

Jaka bielizna powinna się znaleźć w każdej damskiej szafie?

Niezależnie od rodzaju sylwetki i jej rozmiarów, każda kobieta może wyglądać dobrze, jeśli wybierze odpowiednią bieliznę. Panie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotną kwestią jest dobrze dopasowana do sylwetki i stroju bielizna. Nawet najdroższy biustonosz może sprawić, że bluzka będzie źle leżała, a sukienka nieodpowiednio się ułoży. Na szczęście bielizna damska dostępna jest w tak wielu opcjach, że każda kobieta może dopasować rozwiązanie optymalne dla siebie. Jaka bielizna musi znaleźć się w każdej szafie i jak dopasować ją odpowiednio? Podpowiadamy.

Codzienna bielizna damska

Każda kobieta powinna posiadać przynajmniej kilka kompletów bielizny, która sprawdza się na co dzień. Zdecydowanie w szafie musi znaleźć się gładki i cielisty komplet, który będzie niewidoczny pod białymi i jasnymi sukienkami i bluzkami. Przyda się również bielizna w kolorze czarnym, którą można zakładać pod rzeczy ciemne. Codzienna bielizna damska wcale nie musi być nudna. Producenci oferują dziś piękne i bardzo kolorowe, koronkowe komplety bielizny, ale trzeba pamiętać o tym, że nie mogą być one widoczne pod strojem. Wyjątek stanowią biustonosze z ozdobnymi ramiączkami lub paskami. Najważniejsze jest jednak to, aby dopasować odpowiedni rozmiar, zarówno biustonosza, jak również majtek. Za małe sprawią, że ciało będzie się dosłownie wylewało, a za duże nie spełnią swoich zadań.

Bielizna do zadań specjalnych

Poza klasycznymi kompletami bielizny, każda kobieta powinna również zainwestować w tak zwaną bieliznę modelującą, która idealnie sprawdza się pod wieczorowymi sukienkami i obcisłymi strojami. Dzięki takiej bieliźnie, można optycznie stracić nawet kilka centymetrów i kilogramów. Dostępne są specjalistyczne majtki, halki i gorsety. Ważne, aby bieliznę dopasować do stroju, który będzie na niej noszony. Poza bielizną modelującą, dobrze jest zainwestować też w dobry stanik sportowy, który utrzyma biust nawet podczas intensywnych ćwiczeń i zapewni odpowiedni komfort oraz wygodę.