Kosmetyki

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki?

Coraz więcej mówi się obecnie o tym, jak bardzo kosmetyki, które stosujemy na co dzień mogą być dla nas szkodliwe. Przede wszystkim, wynika to ze stosowanych w nich składnikach, które wchłaniają się przez skórę i trafiają prosto do naszego krwiobiegu. Znane są już badania, które potwierdzają, że szereg chorób pojawia się właśnie w taki sposób. Doskonałym krokiem jest przejście na kosmetyki naturalne, które pozbawione są chemii, a składają się głównie z substancji roślinnych najwyższej jakości.

Czego należy unikać w składzie kosmetyków?

Istnieje kilkanaście czynników, które należy unikać przy wyborze kosmetyków naturalnych. Wśród nich można wyszczególnić m.in.

  • konserwantów, czyli parabenów,
  • sls-ów, które występują również w silnej chemii gospodarczej,
  • substancji barwiących i zapachowych.

Takie sztuczne składniki nigdy nie są obojętne dla organizmu, a mogą mu również bardzo zaszkodzić. W szczególności w przypadku małych dzieci należy wybierać kosmetyki naturalne, przeznaczone do pielęgnacji tak młodej i wrażliwej skóry. Takie kosmetyki z naturalnych składników można znaleźć w aptekach, ale coraz częściej również w popularnych drogeriach kosmetycznych. Warto skontaktować się z producent kosmetyków naturalnych jak Orientana, który jest w stanie udzielić dokładnych informacji na temat składu poszczególnych kosmetyków opartych na bazie naturalnej.

Jaki skład kosmetyków jest najlepszy?

Eksperci podkreślają, że najlepsze są zawsze kosmetyki naturalne o jak najkrótszym składzie. Im mniej w nich różnego rodzaju substancji, również tych naturalnych, tym mniejsze ryzyko alergii skórnych lub podrażnień. Warto zwracać zawsze uwagę na skład swoich kosmetyków, ale również na datę ich ważności. Te naturalne, z uwagi na brak substancji konserwujących, bardzo często mają krótki termin przydatności do użytku i lepiej go przestrzegać, aby sobie nie zaszkodzić.