Pozostałe tematy

Na jakich zabiegach opiera się obecnie chirurgia plastyczna?

Gdy myślisz: chirurgia plastyczna, czy pierwszym obrazem nie są atrakcyjne i młode kobiety, które pragną powiększyć biust, zmniejszyć nos, usunąć boczki, czy też wyeliminować zmarszczki? Zapewne tak i jest to bardzo krzywdzące i wąsko perspektywiczne spojrzenie na całą branżę. To co robią chirurdzy plastycy często uchodzić może za prawdziwe arcydzieła. Są jednakowoż i zabiegi dość proste i wykonywane w ograniczonym zakresie przez wszystkich lekarzy zabiegówce, a szczególnie chirurgów ogólnych.

Kiedy wykonywane są rekonstrukcje?

Rekonstrukcje wykonywane są nie tylko przy dedykowanych operacjach plastycznych. Jeśli to jest możliwe, to prób rekonstrukcji można się podjąć w trakcie pierwotnego zabiegu lub też w perspektywie pewnego czasu. Każdy chirurg dla uzupełniania ubytków w skórze (szerokie rany, oparzenia, wycięcia) będzie w stanie uruchomić sąsiadujący płat skórny i nasunąć go na sąsiadującą zmianę. Powoduje to całkowite uzupełnienie ubytku tkankowego. Takie proste rekonstrukcje są niesamowicie ważne w codziennej pracy lekarza zabiegowego. Efekt estetyczny w medycynie jest także bardzo istotny i nie można niestety od niego uciec.

Komu pomaga chirurgia plastyczna?

Do zapamiętania jest na pewno to, iż chirurgia plastyczna nie zajmuje się wcale fanaberiami bogatych kobiet i ich dzieci. Chirurgią pozwala wielu ludziom odzyskać smutne i ciężkie życie. To wszystko się potrafi zmienić w kilka godzin dzięki wykwalifikowanym rękom specjalistów. Jest to naprawdę coś wyjątkowego i bardzo istotnego. Leczenie rekonstrukcyjne staje się integralnym fragmentem procedur zabiegowych.