Wiadomości

Czy warto zdecydować się na miesięczne soczewki kontaktowe?

Osoby cierpiące na rozmaite wady wzroku coraz częściej decydują się na noszenie soczewek kontaktowych, zamiast okularów korekcyjnych. Wynika to z kwestii estetycznych oraz z wygody. Dzisiaj soczewki kontaktowe dostępne są bez recepty i można je kupić nawet w automatach, które znajdują się w galeriach handlowych oraz w drogeriach. Najpopularniejsze z nich to soczewki miesięczne. W ich przypadku można więc liczyć na największy wybór oraz różnice cenowe.

Jakie soczewki najlepiej wybrać?

Decydując się na popularne soczewki miesięczne, trzeba pamiętać o tym, że stosuje się je dość długo. Muszą być to więc soczewki najlepszej jakości. Doskonale sprawdzają się te hydrożelowo-silikonowe, ponieważ są doskonale uwodnione. Oko nie odczuwa żadnego dyskomfortu, jest nawilżone i wypoczęte. Każdy producent ma w swojej ofercie tego typu soczewki miesięczne, które mogą występować pod różnymi nazwami handlowymi.

Jak dbać o miesięczne soczewki?

Tego typu soczewki to doskonały wybór, ponieważ można nieco zaoszczędzić. Jednodniowe soczewki to już droższy i bardziej ekskluzywny produkt. O te miesięczne trzeba dbać, codziennie je płucząc i czyszcząc, a następnie przechowując w sterylnym pojemniczku wypełnionym płynem. Wówczas nie znajdują się na nich żadne drobinki, ani bakterie, a soczewki idealnie przylegają do powierzchni oczu.