Wiadomości

Psi dermatolog – pomoc przy chorobach skórnych psów

Dbanie o psy jest bardzo ważne. Z chwilą kiedy adoptujemy lub kupimy zwierzaka, bierzemy za niego odpowiedzialność. Każdy stara się o to, by ulubieńcom nie zabrakło niczego, pożywienia, kącika do spania, a przede wszystkim – miłości. Bardzo ważne jest dbanie o dobrą kondycję zdrowotną zwierzęcia. Psy narażone są na różnorakie choroby, również na dolegliwości skórne, które niestety często są bagatelizowane, co prowadzi do groźnych powikłań. Psi dermatolog, to lekarz zajmujący się wszelkiej maści chorobami skóry u psów, także tymi, które zostały wywołane przez pasożyty (pchły, kleszcze).

Dbanie o skórę psa

Skóra to bardzo ważna tkanka, nie tylko dla człowieka ale także dla psa. Psi dermatolog udzieli nie tylko fachowej pomocy, ale również rad i wskazówek, co robić by skóra naszego pupila pozostała w dobrej kondycji. Bardzo ważna jest higiena – od czasu do czasu należy wykąpać psa za pomocą kosmetyków przeznaczonych tylko i wyłącznie dla zwierząt. Szampony i mydła dla ludzi, są niewskazane, ponieważ mogłyby podrażnić skórę zwierzęcia.

Więcej dowiesz się na: weterynariaradosc.com.pl.

Kąpiel dla psa

Należy pamiętać, by kąpieli nie wykonywać zbyt często, ponieważ zamiast pomóc – zaszkodzimy psu. Zwierzę posiada ochronną warstwę na skórze, której brak może grozić wzmożonymi zachorowaniami na dolegliwości skórne. Psi dermatolog chętnie udzieli informacji na temat wskazanej częstotliwości kąpieli, oraz rekomendowanych przez weterynarzy kosmetyków dla psów. Dbanie o skórę psa to ważna część, profilaktyki przeciwko chorobom, która leży w obowiązku każdego właściciela.